24 C
Shkoder, AL

“MOLLË SHERRI”, PROBLEME TË MËDHA ME SIMBOLET KOMBËTARE NË MAL TË ZI

Përdorimi i simboleve etnike në Mal të Zi është shndërruar në mollë sherri mes autoriteteve dhe përfaqësuesve të minoriteteve. Probleme të mëdha ka edhe...

FITUESI I “NOBEL” ADHURUES I MILLOSHEVIÇIT, SOT PROTESTOHET NË PRISHTINË KUNDËR PETER HANDKE

Pasi Akademia Suedeze e Shkencave i dha çmimin Nobel për Letërsi, autorit austriak Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi nën...

ALERGJIA PREJ ZARFEVE, MES 9 TË SHTRUARAVE NË KLINIKË EDHE 2 GRA SHTATZËNA

Mbi situatën e pazakontë në Kosovë, ku përgjatë procesit të verifikimit të votave të ardhura nga Serbia, 26 zyrtarë pësuan alergji në fytyrë dhe...

AKSIDENTOHET NJË GRUA NGA SHQIPËRIA NË KOSOVË,HUMB JETËN FOSHNJA E SAJ

Një aksident tragjik ka ndodhur në fshatin Gorancë të Hanit të Elezit. Një grua nga Shqipëria që ishte duke ngarë makinën, ka humbur kontrollin dhe...

ALBIN KURTI: DIALOGUN ME SERBINË DO TA UDHËHEQ UNË, JO PRESIDENTI

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se ardhja e tij në postin e kryeministrit, do...

VRANË AVOKATIN GREK, DËNOHEN ME BURGIM TË PËRJETSHËM 3 SHQIPTARËT

Gjykata e Athinës ka dënuar me burgim të përjetshëm 3 shqiptarët të cilët akuzohen për vrasjen e avokatit të njohur grek Michalis Zafiropoulos. Ngjarje...

VJOSA OSMANI KONFIRMON SE DO TË TAKOHET GJATË DITËS SË SOTME ME KURTIN

Për sot është paralajmëruar një takim në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre...

VUÇIÇ: TAKIMI I NOVI SADIT ME ZAEV DHE RAMËN DO TË THOTË SHUMË

Gjatë shëtitjes me Kryeministrin e Serbisë dhe Kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Presidenti Aleksandar Vucic tha se ky takim do të thotë...

KAPEN 116 KG KANABIS NË KUFI ME SHQIPËRINË, ARRESTOHEN TRE GREKË

Kapen 116 kg kanabis në kufirin greko-shqiptar. Operacioni për kapjen e tyre është zhvilluar në Grevena ku grekët e arrestuar udhëtonin me dy automjet. Pas...

ANALISTËT AMERIKANË: JA SFIDAT E VËSHTIRA ME TË CILAT DO TË NDESHET QEVERIA E...

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA