KOSOVË/ NJË FSHAT I TËRË NË KARANTINË NGA KORONAVIRUSI, POLICIA 6 PIKA KONTROLLI PËR...

Fshati Korishë në Kosovë është vendosur mbrëmë në karantinë për shkak të një rasti me koronavirus, burimi i infektimit të të cilit, nuk është...

KONFIRMOHET NJË TJETËR RAST ME COVID-19 NË KOSOVË, SHKON NË 126 NUMRI I TË...

Një tjetër rast i ri me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar rastin në fjalë, duke e çuar në 126...

COVID-19, BILANC I FRIKSHËM NË ITALI, 13,915 TË VDEKUR, 760 VETËM 24 ORËT E...

Italia nuk gjen paqe nga pandemia e koronavirusit. Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 760 persona duke e çuar në 13 915...

KORONAVIRUSI/ SHËNOHEN 2 VDEKJE TË TJERA NË GREQI, SHKON 53 NUMRI I VIKTIMAVE

Dy vdekje të tjera që nga statistikat e fundit të qeverisë greke, ka bërë që numri i viktimave në Greqi, këtë të enjte të...

SHKON NË 69 NUMRI I MJEKËVE TË VDEKUR NGA KORONAVIRUSI NË ITALI, 10 MIJË...

Rritet sërish numri i mjekëve që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Itali. Sipas shifrave zyrtare janë 60 mjekë që kanë humbur jetën dhe...

SHKON NË DY NUMRI I VIKTIMAVE NGA COVID-19 NË KOSOVË, VDES NJË PACIENT I...

Një pacient i infektuar me koronavirus nga Leposaviqi, në veri të Kosovës, ka vdekur pas transferimit për trajtim të mëtutjeshëm në Nish të Serbisë. Lajmi...

KOSOVË/ KONFIRMOHEN 13 PERSONA TË RINJ POZITIVË ME KORONAVIRUS, 4 TË SHËRUAR BRENDA 24...

KOSOVË- Gjatë 24 orëve janë konfirmuar edhe 13 persona të rinj pozitivë me koronavirus në Kosovë, ndërsa katër të tjerë janë shëruar. Gjithsej janë 125...

STUDIMI/ DRITË JESHILE NGA ITALIA: MË 6 PRILL DO KEMI ZONËN ME “ZERO TË...

Në Itali, epidemia e koronavirusit do bjerë gradualisht derisa të zhduket plotësisht. Kjo u zbulua nga një studim i drejtuar nga Instituti Einaudi për...

NUK NDJEHET MIRË, VUÇIÇ DO T’IU DREJTOHET SERBËVE NË 48 ORËT E ARDHSHME

Ministri i Financave i Serbisë, Sinisha Mali dhe presidenti i Dhomës së Tregtisë Serbe, Marko Cadez kanë treguar sot masat e fundit që do...

MALI I ZI, RRITET NUMRI I TË INFEKTUARVE ME COVID-19

Mali i Zi ka regjistruar 11 raste të reja me koronavirus, çka e çon numrin e përgjithshëm në 120. Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik...

BOTA