SHPËRTHEN ZEKA: MË SULMOI I SËMURI MENDOR ALBIN KURTI

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, përmes një shkrimi në Facebook u drejtohet një mesazh për atyre që janë shqetësuar dhe atyre që i janë gëzuar sulmit ndaj tij të kryer nga deputeti i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi.

ARRESTI I GJURIÇ, REAGON VUÇIÇ: SHQIPTARËT JANË TERRORISTË

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i quajti shqiptarët terroristë, në reagimin e tij lidhur me arrestimin në Mitorvicë të Gjuriç, drejtori i “Zyrës për...

KOSOVË, SHUGUROHET KATEDRALJA “NËNË TEREZA” NË PRISHTINË

Kosovë, shugurohet katedralja “Nënë Tereza” në Prishtinë

DITË ZIE EDHE SOT NË MAQEDONINË E VERIUT PËR VIKTIMAT E AKSIDENTIT

Ditë zie edhe sot në Maqedoninë e Veriut për 14 viktimat që humbën jetën gjatë aksidentit të autobusit që u rrokullis në autostradën Shkup-Tetovë,...

HETIME KUNDËR KONCERNIT FARMACEUTIK NOVARTIS

Koncerni farmaceutik zviceran Novartis në shënjestër të hetuesve grekë. Dyshohet për rryshfete deri në mbi katër miliardë euro.

DERI TANI NË OHËR JANË SHËNUAR MBI NJË MIJË TËRMETE

Pas Turqisë dhe Greqisë edhe Maqedonia goditet nga tërmeti.

MBLEDHJA E JASHTËZAKONSHME, FLET VUÇIÇ:VRASJA E IVANOVIÇ,AKT TERRORIST

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, e ka cilësuar akt terrorist vrasjen e liderit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviç. Në reagimin e tij të parë për ngjarjen e rëndë pas mbledhjes së jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Vuçiç deklaroi se Serbia do ta trajtojë atë veprim në përputhje me rrethanat.

RESHJET E SHIUT, PËRMBYTEN DISA ZONA NË ULQIN

RESHJET INTENSIVE KANË SJELLË PROBLEME, SHTABI I EMERGJENCAVE NË GADISHMËRI. Ulqini dje dhe sot është përfshirë nga moti i keq dhe reshjet intensive të shiut.Reshjet kanë shkaktuar përmbytje në disa pjesë të krye të qytetit, përfshirë edhe pjesën qendrore, sikurse Rana, Gjeranat, Kodrat, Bratica, Shtoji etj.

SHERR MES ZYRTARËVE, DEPUTETJA I HEDH GOTËN ME UJË MINISTRIT (VIDEO)

Një incident ka ndodhur mes zyrtarëve të Kosovës në Komisionin Parlamentar për Mjedisin. Sipas mediave të Kosovës, deputetja e Partisë demokratike të Kosovës, Ganimete Musloiu...

“NISMA NUK ËSHTË PËRJASHTUESE”, RAMA PËR ‘’BALLKANIN E HAPUR’’: SYNOJMË QË NJERËZIT TË NDJEHEN...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga Grabomi i Malësisë të Madhe ka deklaruar se ‘’Ballkani i Hapur’’ është një nismë gjithpërfshirëse që synon të...

BOTA