Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri që nga koha kur hoqi dorë nga mandati i deputetit, ka zgjedhur që të shfaqet shumë rallë në publik.

Ndërkohë sot ai është fotografuar në homazhet që po mbahen në Kuvend në nder të ish-ministrit të Mbrojtjes Luan Hajdaraga.

Tahiri shfaqet me një look krejt ndryshe, i veshur sport, me xhinse, t-shirt dhe me mjekër, ndërsa qëndron pranë ish-kolegut të LSI, Pirro Lutaj.