Një shtetas është arrestuar nga policia në Delvinë pasi u kap me drogë. 36-vjeçarit Roland Dervishi iu gjet një sasi kanabisi në automjet pas një kontrolli të ushtruar nga autoritetet.

Më datë 20.10.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi Roland Dervishi, 36 vjeç, banues në Delvinë, pasi është kapur nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë, dhe gjatë kontrollit në automjetitn e tij policia gjeti një sasi lënde narkotike e dyshuar “Cannabis Sattiva.

Materialet ju referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.