Ai është një nga emrat më të njohur në futbollin Shqiptarë dhe në Shkodër. Hysen Zmijani përballjen e fundjavës së kaluar të Vllaznisë ndaj Teutës e kishte konsideruar si një finale për skuadrën kuqeblu.

Në një prononcim për Star Plus ai u shpreh se humbja e pësuar në Durrës ishte mjaft e hidhur.

Sa i përket takimit të së shtunës ku Vllaznia do të presë në “Loro Boriçi” ekipin e Luftëtarit Hysen Zmijani shprehet.
Në përfundim Zmijani shp

rehet se Shkodra dhe tifozët e Vllaznisë nuk e meritojnë të përjetojnë të njëjtat emocione që kanë ndejrë sezonin e shkuar më Tiranën në stadiumin “Loro Boriçi”.

Si një ish futbollist i Vllaznisë Zmijani në përfundim të intervistës së tij u shpreh se skuadra kuqeblu duhet të bëjë maksimumin që në ndeshjet e mbetuar që të marrë pikët e nevojshme për të mos rënë nga katëgoria.