1.Nga shërbimet e Komisariatit Policisë Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

•Gjin Nika 34 vjeç, banues në Shkodër. Arrestimi i këtij shtetasi u bë sepse : Në lagjen “Perash” në lokalin e tij “Everest”, pas një informacioni të marë në rrugë operative, u bë kontrolli ambientit të lokalit në pronësi të tij.
Nga kontrolli i lokalit të këtij shtetasi, policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale: – Një armë zjarri tip “TT” pistoletë me kalibër 7.62mm me Nr. 14053524-66-1967 – 8 (tetë) fishekë (pa leje) Materialet i kaluan për ndjekje Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale të “Mbajtje pa leje të armëve luftarake e municionit” parashikuar nga neni 278/2 të Kodit Penal.

Artikulli paraprak“LORO BORIÇI” SHTROHET TAPETI POR ENDE SHUMË PUNË
Artikulli tjetërLojtaret e Vllaznise nuk nisin stervitjen pa marre pagat.