FEDERATA DHE SHOQATA PËRGJEGJËSIT KRYESORË NË MONTIM.Java sport ka zbardhur të vërten e skandalit të ndodhur në ndeshjen e Ligës Ballkanike mes Vllaznisë dhe Mornar.

I ftuar ka qenë drejtori i klubit shumë sportësh Vllaznia, Mark Krroqi, i cili ka dhënë një prononcim ekskluziv për Star Plus. Më tej, Krroqi është shprehur i bindur se ai jep dorëheqjen në rast se klubi që ai drejton ka përgjegjësi për atë ccfarë ka ndodhur. Me gjobën e dhënë nga Liga Ballkanike kuptohet qartazi që shoqata e Basketbollit është përgjegjëse për mos marrjen e masave të duhura, organizative. Megjithatë shpresohet se në takimet e ardhshme të mos ketë probleme të tilla në basketboll. 

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/zEgKA81LSv4″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakSHOQATA: PO LULËZON GJUETIA E PALIGJSHME
Artikulli tjetërDITA E TË GJITHË SHENJTËRVE