Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në të gjithë vendin me aktivitet kryesor në mesditë.

Temperaturat në mëngjes do te luhaten 16-20 gradë, në mesditës do të zbresin duke luhatur 22°C deri në 29°C.

Era do të jetë me drejtim veriperëndim me shpejtësi 15 -18 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakHOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 8 KORRIK 2022
Artikulli tjetërANALIZA E DW: PROTESTA E OPOZITËS PËR RRËZIMIN E QEVERISË RAMA