Dashi
Sot do të zbuloni se ju jeni pjesa e enigmës që ju mungon, për të cilën njerëzit kanë nevojë në çdo situate. Angazhohuni në një bisedë të lehtë dhe ndjehuni të lirë ta ktheni sharmin tuaj të plotë. Ju keni aftësinë për të lënë përshtypje të favorshme për pothuajse të gjithë.

Demi
Ju mund të zbuloni se njerëzit duan të flasin shumë. Vazhdoni dhe vendosni emocionet tuaja në prapavijë dhe lëreni mendjen tuaj të marrë drejtimin. Merruni me faktet dhe sigurohuni që emocionet tuaja të mos ndërhyjnë në informacionin që merrni.

Binjakët
Ju duhet të jeni në gjendje të vlerësoni emocionet tuaja nga një perspektivë shumë neutrale, e shkëputur sot. Përdoreni këtë mundësi për të ndërmarrë veprime bazuar në atë që ndjeni. Sigurohuni që veprimet tuaja të mos jenë reaksionare dhe që thjesht të mos silleni me nxitim.

Gaforrja
Nëse sot po flisni për një person tjetër, sigurohuni që të mos thoni asgjë që do të ishte shqetësuese. Thashethemet mund të jenë të shfrenuara, por ky nuk është justifikim për ju që të kontribuoni në to. Jini të vetëdijshëm se ajo që thoni ka një ndikim të fortë tek njerëzit përreth jush.

Luani
Është e rëndësishme për ju që të veproni në një ditë si sot. Besojini vetes dhe instinkteve tuaja. Shpesh do të keni këshillat perfekte për çdo situatë dhe çdo person tjetër përveç vetes suaj. Mos harroni se mund t’ju duhet të konsultoheni me të tjerët në mënyrë që të gjeni këshillën më të mire.

Virgjëresha
Ju mund ta gjeni veten pak të pa fokusuar dhe të hutuar se në cilën rrugë të shkoni. Mos u ndjeni të detyruar të qëndroni në një situatë jo të shëndetshme. Mund të jetë koha për të hequr dorë dhe për të thyer disa lidhje me gjëra që nuk funksionojnë më për ju. Ndjehuni mirë duke e larguar veten nga zakonet e vjetra.

Peshorja
Është e rëndësishme për ju të dilni jashtë dhe të ndjeni erën që fryn. Rilidhuni me natyrën dhe jini të vetëdijshëm për katër elementët. Merrni frymë thellë dhe mbushni mushkëritë tuaja me këtë forcë jetësore energjike. Imagjinoni veten në një majë mali duke parë një oqean të madh poshtë.

Akrepi
Përdorni praktikisht mendimet që keni sintetizuar ditët e fundit. Zgjatni kufijtë tuaj dhe zgjeroni mençurinë tuaj tek njerëzit përreth jush. Kjo është një ditë për të ndërmarrë veprime. Lidhuni me zemrën tuaj dhe ecni përpara me planet tuaja.

Shigjetari
Kjo është një ditë e rëndësishme për ju për të krijuar lidhje të vlefshme me të tjerët. Do ta gjeni veten të përfshirë në biseda dhe debate me ritme të shpejta dhe të mprehta nga të cilat mund të mësoni shumë. Ju jeni të aftë për të parë të dyja anët e një çështjeje.

Bricjapi
Mund të jetë e vështirë për ju që të merreni me gjërat sot, pasi fokusi juaj duket se kalon nga një temë te tjetra, pa gjetur zgjidhje për asnjë. Kjo nuk është një ditë për të gjetur zgjidhje. Është më mirë të hulumtoni, të bëni pyetje dhe të mblidhni fakte.

Ujori
Sot mund të ndesheni me kundërshtime të forta nga dikush që duket se dëshiron të prekë drejt e në zemrën tuaj. Në realitet, ky është një mesazh që ju kujton të mendoni për gjërat në termat e kolektivit – njëshmërisë së të gjithëve ne. Jini të vetëdijshëm për një perspektivë më të madhe.

Peshqit
Veproni sipas instinkteve tuaja sot, dhe nuk do të gaboni. Mund t’ju duhet të hiqni dorë nga kontrolli dhe të lini mënjanë të menduarit logjik për ditën. Lëreni erën të të çojë atje ku dëshiron të shkosh. Eksploroni mendjen tuaj dhe ndërveprimet e saj me të tjerët.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 8 KORRIK 2022, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT
Artikulli tjetërBIEN TEMPERATURAT DERI NË 20 GRADË CELSIUS, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT