Edhe perfaqesues te Partise Bindja Demokratike ne Shkoder kane zhvilluar homazhe ne nderim te kujtimit te 4 deshmoreve te masakres se 2 prillit 1991. koordinatori i Bindjes Demokratike per qarkun Shkoder, Tonin Uldedaj ka shperndare ne “Facebook” nje mesazh per martiret e demokracise.
ja postimi i plote:
“Homazhe dhe nderime në përjetësi, për martirët e demokracisë dhe të votës së lirë.
Përkujtimi i 2 Prillit të sivjetëm është më aktual se kurr më parë, në amanet të herojve tanë, Arbenit, Bujarit, Nazmiut dhe Besnikut.
I përjetshëm qoft vepra e këtyre djemëve që u flijuan në lule të rinisë, për demokraci dhe votën e lirë që edhe sot pas 30 viteve nuk u përmbush amanti i Tyre për një Shqipëri Europiane.
Shkodra e njerzve të lirë dhe fjalës së lirē, duhet ta çojnë misionin e saj deri në fund.”