Ministrja e Drejtesise Etilda Gjonaj e shoqeruar nga deputeti i PS Luan Harusha dhe Drejtori i Pergjithshem i Burgjeve, kane inspektuar punimet ne burgun e Reçit dhe ka deklaruar se ky burg do te hapet ne muajin janar.

Burgu i ri i Recit ne Malesi te Madhe pritet te hape vende te reja pune. Ministrja e Drejtesise Etilda Gjonaj ka thene ne Kuvend se ky burg do te krjoje 400 vende te reja pune duke e saktesuar “per qytetaret e Qarkut te Shkodres”

 Burgu i Recit eshte ndertuar me fonde te BE-se dhe nisi ne kohen per territori ishte nen juridiksionin e Komunes Shkrel, tesa aktualisht do te jete nen ate te Bashkise Malesi e Madhe. E pyetur nese ne kete burg do te futen “peshqit e medhenj”, Gjonaj tha se ne kete burg do te hyne te gjithe ata persona qe denohen nga Gjykata.

Artikulli paraprakPROTESTA, SPAHIA: BRAVO RINISË SHKODRANE!
Artikulli tjetërZV/MINISTRET TAKIM KUNDËR DHUNËS NDAJ GRAVE