AMBASADORI SHQIPTAR DEPUTETËVE BRITANIK NË KOMISION: NDALONI FUSHATËN E DISKRIMINIMIT NDAJ SHQIPTARËVE

Ambasadori shqiptar në Britaninë e Madhe, Qirjako Qirko u ka bërë thirrje deputetëve britanik për t'i dhënë fund “fushatës së diskriminimit” ndaj shtetasve shqiptarë...

MBYLLET SFIDA PËR SUPERKUPËN E SHQIPËRISË, SHKODRANËT MUNDEN NË MINUTAT SHTESË

Është mbyllur me rezultatin 3-2 ndeshja Tirana-Vllaznia, ndeshje kjo për trofeun e Kupës së Shqipërisë. Edhe pse kuqeblutë kaluan të parët në avantazh që...

TIRANA-VLLAZNIA/ BEFASI E MALËS DHE SUPERGOL I PATRIK, MBYLLET PJESA E PARË

Me rezultatin 1 - 1 ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Tirana - Vllaznia e vlefshme për Superkupën e Shqipërisë. Shkodranët ishin të parët që...

SITUATA ME COVID-19 NË VEND/ MSH: ASNJË HUMBJE JETE DHE 17 QYTETARË TË INFEKTUAR...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 457 testime, 17 qytetarë të infektuar, nuk ka humbje jete dhe 18 të shëruar në 24 orët e fundit 7 Dhjetor...

FINALJA E SUPERKUPËS SË SHQIPËRISË, TIRANA DHE VLLAZNIA KËRKOJNË SUKSESIN, DALIN TITULLARËT

Në orën 19.00 në Air Albania do të luhet ndeshja mes Tiranës dhe Vllaznisë. Kjo sfidë vlen për finalen e Superkupës së Shqipërisë dhe...

PRODHIMET BUJQËSORE SHQIPTARE DREJT TREGUT ITALIAN! PAS SAMITIT, KRIFCA TAKIM ME HOMOLOGUN ITALIAN

Fermerët shqiptarë pritet tashmë të kenë akses në tregun Italian përmes kontratave të drejtë për drejta mes grumbulluesve shqiptarë dhe hipermarketeve në Itali. Veçanërisht...

“TË PAKTËN 10 TENTATIVA PËR TË VRARË APO RRËMBYER QYTETARËT”/ HAKERAT IRANIANË VËNË NË...

Deputetët britanikë janë paralajmëruar në lidhje me sulme kibernetike nga ana e hakerave iranianë. Letrat janë dërguar që në 21 nëntor ndërsa sqarohet se...

“JO VETËM ZONAT RURALE, KY MENTALITET EDHE NË KRYEQYTET” SHQIPËRIA E PARA NË EVROPË...

Në kuadër të 16 ditëve të aktivizimit të luftës me bazë gjinore një prej tematikave shqetësuese në vendin tonë është edhe aborti selektiv, praktika...

RAMA I EMOCIONUAR: PËR HERË TË PARË, SHQIPËRIA LAJM KRYESOR NË DY GAZETAT E...

Kryeministri Edi Rama nuk e fsheh emocionin pas samitit të BE-Ballkanit Perëndimor në Tiranë, qu u mbajt ditën e djeshme. Rama ka shpërndarë dy...

ZYRTARE NGA BORDI/ ULET ÇMIMI I NAFTËS DHE I BENZINËS. SA DO SHITEN NË...

Vendim i Bordit të Transparencës 07.12.2022 Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 7 Dhjetor 2022 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar në...

BOTA