HAPET EKSPOZITA ME FOTO “UDHËTIM NË JAPONI”

Në qytetin e Shkodrës u hap ekspozita “Udhëtim në Japoni” në mjediset e bibliotekës publike “Marin Barleti”. E pranishme në hapjen e kësaj ekspozite...

POLICIA: ARRESTOHET NË DUBAI I DYSHUARI PËR VRASJE

Policia e Shtetit në një njoftim zyrtar të saj bën të ditur se është arrestuar në Dubai shtetasi Denis Brajoviç i dyshuar për vrasje....

MALËSI E MADHE, MUNGESA E MJEKËVE

Qendra shëndetësore në Pjetroshan të Malësisë së Madhe për momentin ka mbetur pa mjek pasi doktor Abaz Lezha pësoi një infarkt dhe ende gjendja...

VLLAZNIA NË FOKUSIN E “STAR SPORT”

Fitorja e Vllaznisë ndaj Dinamos ishte në fokusin e emisionit “Star Sport”, që transmetohet çdo të hënë në ekranin e Star Plus. Komentet për...

VLLAZNIA MPOSHT DINAMON MES VUAJTJESH

Vllaznia ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në javën e 25-të, teksa mposhti minimalisht Dinamon në “Niko Dovana”. Një supergol i shënuar nga...

BIE NUMRI I LINDJEVE NË LEZHË

Ashtu si në të gjithë vendin edhe në Lezhë, numri i lindjeve ka pësuar rënie.Sipas të dhënave zyrtare përgjatë vitit 2023 kanë ardhur në...

DOBRAÇ I RI, RRUGA ME GROPA UJI DHE BALTË PREJ 30 VITESH

Segmenti në zonën Dobraç i Ri në Shkodër të cilën banorët e bëjnë çdo ditë vijon të ketë prej më shumë se 30 vitesh...

“O BURRA TË SHPËTOJMË REPUBLIKËN”, MINISTRI MANJA: AMNISTI E CUNGUAR. 95 PËRQIND E VEPRAVE...

Ministri i drejtësisë Ulsi Manja ka deklaruar se Amnistia Penale është e cunguar pasi 95 përqind e veprave penale të parashikuara në Kodin Penal...

REFORMA ZGJEDHORE, KQZ PROPOZON DEPOLITIZIM TË PJESSHËM TË KOMISIONERËVE! CELIBASHI: FJALËN E FUNDIT TA...

KQZ propozon depolitizim të pjesshëm të komisionerëve në QV dhe KZAZ. Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi tha në Komisionin e Reformës Zgjedhore se KQZ popozion që...

SHKODËR, NXITI VAJZËN E SAJ TË MITUR PËR TË LYPUR, PROCEDOHET 29-VJEÇARJA

DVP Shkodër Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për...

BOTA