GRABITJE SI NË FILMA, 20-VJEÇARI SHQIPTAR ARRESTOHET PASI AKSIDENTOHET GJATË ARRATISJES NGA POLICIA

Një 20-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke pas tentativës së dështuar për të grabitur nën kërcënimin e armës, së bashku me një tjetër...

ARRESTOHEN DUKE RRITUR KANABIS ME VLERË 66 MIJË PAUND, 2 SHQIPTARËT DALIN NË GJYQ,...

Dy shqiptarë janë burgosur pasi u kapën në një banesë ku kultivonin kanabis në Northampton të Anglisë. Klodjan Deda, 27 vjeç dhe Marsel Salla, 22...

DY VËLLEZËR GRABISIN PIKËN E KARBURANTIT NË LEZHË

  Një pikë karbuanti në aksin rrugor Lezhë-Milot, ra pre e grabitjes me armë nga dy përsona të cilët u identifikuan dhe arrestuan brenda një...

MAKINA PËRPLAS PËR VDEKJE KËMBËSOREN NË KURBIN

MAKINA PERPLAS PER VDEKJE KEMBESOREN NE KURBIN Një grua humbi jeten pasi u përplas nga një automjet në autostraden Milot-Thumanë.Aksidenti ndodhi në oret e para...

3 STUDENTË ÇEKË HUMBËN NË SHKODËR, DELEGACIONI ÇEK MBËRRIN NË DREJTORINË E POLICISË

Në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër është pritur Delegacioni i Presidiumit të Policisë çeke, me përfaqësues nga Drejtoria e Policisë Kriminale dhe...

RRUMBULLAKU TAKIM ME DREJTORË VENDOR TË POLICISË, NJOFTON URDHRIN E RI: NDRYSHONI METODOLOGJINË E...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku ka zhvilluar takime me drejtuesit e Drejtorive Vendore të Policisë Elbasan, Korçë, Kukës dhe Dibër,...

KISHIN NË SHËNJESTËR BANKAT DHE PIKAT E LOJËRAVE TË FATIT! ARRESTOHET 42-VJEÇARI SHQIPTAR, AUTOR...

GREQI- Një 42-vejçar shqiptar dhe një 22-vjeçar bullgar janë arrestuar si autorë të grabitjeve të disa bankave dhe pikave të lojërave të fatit  në...

NJË EKIP I NATO-S NË SHQIPËRI PËR SULMET KIBERNETIKE, PELESHI: JEMI TË MBROJTUR NGA...

Një ekip i NATO-s ka mbërritur në Shqipëri, për të asistuar qeverinë në nivel politik dhe teknik pas sulmeve kibernetike. Vizita vjen pas komunikimit...

ZBULOHET NJË PLANTACION I MADH KANABISI NË GREQI, ARRESTOHEN 2 SHQIPTARË! MBI 120 POLICË...

Një plantacion i madh kanabisi është zbuluar në Greqi në një zonë malore në Olimp. Policia ka sekuestruar 5052 fidanë, ndërsa në kuadër të...

DREJTORI I PËRGJITHSHËM I POLICISË SË SHTETIT VIZITË “BLIC” NË SHKODËR. QËLLIMI KRYESOR ZBARDHJA...

Drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit, Muhamet Rrumbullaku se bashku me drejtues te Departamentit te Krimeve ne Drejtorine e Pergjithshme, vizite blic ne...

BOTA