GJENDET I VDEKUR BRENDA NJË OBJEKTI NDËRTIMI 40 VJEÇARI NË LEZHË

Nje punetor eshte gjetur i vdekur brenda nje objekti ne ndertim ne lagjen “Beselidhja” te qytetit te Lezhes. Personi i moshes rreth 40-vjeç eshte...

AKSIDENT NË AKSIN SHKODËR- LEZHË, MAKINA PËRPLASET ME AUTOBUSIN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 13:20, në aksin rrugor "Shkodër-Lezhë", automjeti me drejtues shtetasin G. K., 32 vjeç, është përplasur me autobusin me drejtues shtetasin R....

“PËRFITUAN PARATË E PENSIONIT TË BASHKËSHORTIT TIM”, 73-VJEÇARJA KALLËZON PUNONJËSET E POSTËS NË SHKODËR

DVP Shkodër Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetaset E....

‘ISHTE BËRË I PADURUESHËM! PLANIN E REALIZOVA ME MOTRËN, DONTE TA FEJONTE PADËSHIRË!’ ZBARDHET...

Vrasja dhe groposja e një 49-vjeçari në Shënavlash të Durrësit, ka tronditur mbarë opinionin publik ndërsa policia arrestoi dy djemtë e viktimës dhe vajzën...

VRASJA E 50 VJEÇARIT NË DURRËS, POLICIA: E PLANIFIKUAR!

Detaje tronditëse janë zbardhur nga vrasja e 50 vjeçarit Pëllumb Meta në Shënavlash të Durrësit për të cilën fillimisht u arrestua vajza e tij...

GJENDEN 2 MINA TË PAPLASURA NË FSHATIN BUSHAT

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 15:40, gjatë pastrimit të një kanali vaditës në fshatin Bushat, punonjësit e bashkisë kanë gjetur 2 mina të paplasura, të ndryshkura,...

SHKODËR, NË KËRKIM PËR DHUNË NË FAMILJE, ARRESTOHET 39-VJEÇARI

DVP Shkodër/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 5 të tjerë, për vepra penale të ndryshme. Specialistët për Hetimin e Krimeve...

HODHËN MOLOTOV DHE SHASHKA NË DREJTIM TË KRYEMINISTRISË, LIROHEN KATËR PROTESTUESIT E OPOZITËS

Katër protestues të arrestuar më 20 shkurt në protestën e opozitës para Kryeministrisë dalën sot para gjykatës. Seanca u ndoq edhe nga deputetët e opozitës. Katër...

19-VJEÇARJA VRAU DHE E GROPOSI TË ATIN NË OBORR, FLASIN FAMILJARËT DHE TË AFËRMIT:...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku një 19-vjeçare ka vrarë të atin dhe e ka varrosur me pas në oborrin e...

E RËNDË NË DURRËS, 19-VJEÇARJA VRET BABANË ME ARMË DHE E VARROS NË OBORRIN...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës. Familjarët e kallëzuan të humbur 50-vjeçarin, Policia, pas 10 ditësh kërkime dhe hetime intensive, zbardh ngjarjen. Falë veprimeve...

BOTA