Rastet fundit te grabitjeve ne Shkoder, nuk jane pasoje e neglizhences se policise se shtetit, dhe angazhim it te te gjitha forcave ne drejtim te operacioneve anti kanabis.

Nje deklarate e tille eshte bere nga drejtori I policise se Shkodres, Shaban Nexhi, I cili I pyetur nga gazetaret eshte shprehur se puna e policise se shtetit eshte qe te jete prane qytetareve dhe te minimizoje sa me shume situate te tilla, por sipas tij keto ngjarje ndodhin ne cdo vend te botes.Nexhi gjate konferences per shtyp nuk I ka shpetuar edhe interest te mediave ne lidhje me arrestimin e shefit te stacionit te policise ne Velipoje, te cilet numri 1 I policise se shkodres nuk e ka komentuar duke lene gjithcka ne dore te drejtesiseGrabitjet jane kthyer ne nje fenomen shqetesues ne Qarkun e Shkodres, ku vetem gjate ketij muaji, ne Shkoder jane regjistruar dy grabitje te renda, njera ne nje pike argjendarie dhe tjera prane tregut te kembimit valuator ne qender te qytetit te Shkodres.

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/xDRSysLETHs?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakVRITET NJË SHQIPTAR TJETËR NË SIRI
Artikulli tjetërREZERVATI, “RREZIK VDEKJE” PËR BANORËT