Humor dhe Muzike.Kjo ishte menyra që zgjodhi aktori lezhjan Nikolin Delia, për të uruar festat e fundvitit.Në 61-vjetorin e lindjes mjeshtri i humorit, mbajti një koncert recital të titulluar “Gaz-Jeta”.Kënget, vallet dhe humori ishin pjesë e kësaj veprimtarie, duke tërhequr vemendjen e publikut.

Idea për koncertin recital lindi kohë më parë dhe ky event kulturor ja arriti qëllimit thotë aktori Nikolin Delia, ndërsa në të njejten linjë ishte dhe regjisori Olsi Tetaj.

Koncerti recital i aktorit Nikolin Delia zgjati rreth 60 minuta dhe erdhi si pjesë e aktiviteteve të shumta kulturore të të organizuara me rastin e festave të fundvitit.

Artikulli paraprakMODELI ROLANDO LEKAJ TAKIM NË BASHKINË LEZHË
Artikulli tjetërNDËRRIMI I VITEVE, SPITALI 3 GRUPE NË GATISHMËRI