MJEKU I NJOHUR INSPEKTON NGA AFËR TREGUN E RUSIT, SITUATA ALARMANTE. Tregu I Rusit, është në ditët e tij te fundit sa I takon higjenës dhe kushteve ne te cilat tregtohet ne kete zone. Ky treg eshte inspektuar nga afer nga mjeku I njohur ne Shkoder Gezim Galiqi I cili kryeson listen e keshilltareve te partise socialiste ne zgjedhjet e 21 Qershorit.

Gjate ketij inspektimi Galiqi eshte shprehur se situate eshte shume e rende dhe duhet nderhyrje e shpejte pas zgjedhjeve te 21 Qershorit. Tregu I rusit, eshte nje nga tregjet qe nuk zbaton asnje standart, I lene ne harrese dhe pa me te voglin investim ne menyre qe te mbrohet jeta e qytetareve dhe per kete arsye Galiqi, ka ftuar shkodranet qe te zgjedhin drejtimin e duhur per Bashkine e Shkodres.

Artikulli paraprakMALAJ: “MARK LULA”, NË SHTATOR FILLON MËSIMI
Artikulli tjetërZEF HILA MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE TË PAÇRAMIT