Katër persona në Samboll kanë humbur jetën si pasojë e stuhisë së fortë që ka përfshirë vendin.

Ndërkohë teksa të qytetarët përballen me motin e keq, në rrjetet sociale është publikuar një video, që përcjellë një mesazh që jep shpresë.

Në videon e publikuar nga Ilir Haxholli, shihet se dy drejtuesve të motoçikletave , në rrugët e Stambollit, u rrezikohej jeta si pasojë e furtunës, ndërkohë dy autobusë që vinin pas tyre kanë ulur shpejtësinë duke lëvizur paralelisht me njëri tjetrin duke u mbrojtur krahët motoçiklistëve.

Në Stamboll dy Autobusë ulin shpejtësinë për të mbrojtur dhe shpëtuar jetën e motoçiklistëve nga fortuna. Cdo moment mund të jetë Bamirësi!, ka shkruar Hoxholli krahas pamjeve që i ka bërë publike në Instagram.

 

Artikulli paraprakMOT I KEQ, DETI “PUSHTON” RRUGËT
Artikulli tjetërRAMA, LIDERI I PARË NË EUROPË PËR REAGIMET DHE NUMRIN E NDJEKËSVE NË FACEBOOK