Një i moshuar italian ka humbur jetën në Shqipëri vetëm pak minuta pasi kishte vendosur një implant dentar.

Lajmin ehste bere me dije presidenti i Shoqatës Kombëtare të Stomatologëve Italianë (Andi) të Barit dhe Bat, Fabio De Pascalis.

Doktori paralajmëron italianët të mos joshen nga shërbimet dentare me kosto të ulët jashtë vendit, pasi sipas tij mund të kenë rrezikshmëri të lartë.

71-vjeçari Agostino Sellitri kishte ardhur në vendin tonë për të vendosur implantin dentar, por pas ndërhyrjes së mjekëve, ai pësoi sulm në zemër dhe nuk mundi t’i mbijetojë.

Artikulli paraprakTHELLOHET SKANDALI, MBI 690 MIJË TATIM-PAGUESVE IU PUBLIKOHEN EDHE NUMRAT E CELULARIT
Artikulli tjetërDONALDI KURIOZ, BEATRIX ZBULON SI U NJOH ME NEYMAR: E KAM SHOK TË MIRË, ËSHTË ME KËMBË NË TOKË