Jordania ka dënuar sulmin e Izraelit ndaj njerëzve që ishin në radhë për ndihmë në Gaza, i cili la të paktën 104 të vdekur dhe 760 të plagosur mëngjesin e sotëm.

“Ne dënojmë sulmin brutal nga forcat pushtuese izraelite ndaj grupit të palestinezëve që presin të marrin ndihmë në rrethrrotullimin Nabulsi pranë rrugës Al-Rashid në Gaza”,- tha Ministria e Jashtme jordaneze në një deklaratë.

Artikulli paraprakZBULOI SE ANGLEZËT KANË ASISTUAR TRUPAT NË UKRAINË, SCHOLZ NËN KRITIKA NGA BRITANIA E MADHE
Artikulli tjetërMUAJI I RI FILLON ME SHUMË EMOCIONE TË BUKURA, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT