Akuzat e ndërsjellta mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës vijojnë në këto ditë të vështira për Partinë Demokratike.

Mbrëmjen e sotme gazetaru Çim Peka tha se kryedemokrati Lulzim Basha ka raportuar pranë ambasadorëve të huaj në Shqipëri. Se i rrezikohet jeta e vajzave nga ish-kryeministri Sali Berisha. Teksa po intervistonte Berishën ai e ka pyetur atë për vërtetësinë e këtij informacioni.

Ish-kryeministri ka treguar se nuk e ka menduar asnjëherë diçka të tillë. Madje shtoi se edhe e ka këshilluar Bashën në raste të ngjashme.

PJESË NGA BISEDA: Çim Peka: Gazetarët të rëndësishëm në Tiranë më kanë informuar se Basha ka informuar ambasadorë se i kercen onin vajzat me jetë prej Sali Berishës.

Lulzim Basha: E kam marrë vesh një gjë të tillë. Kjo është akuza e parë në jetën time që dëgjoj të kësaj natyre.

Gjatë fushatës më merr në telefon dhe më thotë që më kërcënuan. Duke qënë në politikë kërcënimet do i presim.

I them mos na u fut në këto punë se na dëmton. Më thonë që ka thënë një gjë të tillë. Është i sëmurë se nuk më ka shkuar mendja kurrë.

Artikulli paraprakLAJMI I FUNDIT/ RRIHET GAZETARJA NË SHQIPËRI
Artikulli tjetërSEMI KTHEHET SOT NË BIG BROTHER, CFARË DO T`I THOTË DONALDIT!