Ne kuadrin e javes se katert te kampionatit kombetar te kategorise se dyte te futbollit skuadra e futbollit te malesise se madhe velecikupasdreken e dites se diele eshte rikthyer ne nje fitore te paster me rrezultatin 2:0

ndaj Tiranes B pasi kishin pesuar dy humbje rradhazi ne shtepi me Gramshin dhe ne transferte me Egnatian ne Rrogozhine.Objekti i kronikes tone bene fjale per takimin Veleciku – Tirana B komenti i shkurter i kesaj ndeshje shkurtimisht do te ishte keshtu nje pjese e pare e barabarte me pake raste per te dy ekipet ku mund te vecohen dy gola te anudhuar nga arbitri lushnjar Çela per pozicion jashte loje. Nderkohe qe fragmenti i dyte ka patur nje tablo tjeter ku mesfushori me numer 10 Plishta i Velecikut ka qene dhe kryefjala e takimit Veleciku – Tirana B pasi ka rrealizuar dy gola. Pikerisht ne minuten e 52 dhe 75 nderkohe qe aktivizimi ne pjesen e dyte te talentit 16vjecar erion hotaj ka patur nje deputimte sukseshem ne rrepartin e sulmit. Pas javes se katert veleciku eshte pozicionuar ne vendin e peste me 6 pike. Grupin a veriore aktualisht e kryesojne skuadra e alpetrolit me 10 pike .