Sipas Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Ukrainës, viktimat ruse janë raportuar të jenë rreth 27,400 që nga dita e sulmit të Moskës në Ukrainë.

Sipas raportit të ushtrisë ukrainase, janë vrarë 27.400 ushtarë si dhe janë shkatërruar 200 avionë, 164 helikopterë, 1220 tanke, 89 sisteme antiraketë; 2958 mjete të blinduara; 195 raketahedhës të shumëfishtë; 13 anije; 555 sisteme artilerie, 416 dronë dhe 95 raketa lundrimi.

Artikulli paraprakSUEDIA NDJEK HAPAT E FINLANDËS, PARTIA NË PUSHTET MBËSHTET ANËTARËSIMIN NË NATO
Artikulli tjetërE RËNDË, 17-VJEÇARI DËRGOHET PA SHENJA JETE NË SPITAL