Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 10,544 raste të reja me koronavirus.

Fatkeqësisht, 48 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm.

Mësohet se 512 pacientë ndodhen të shtruar në terapi intensive, ndërsa 5889 qytetarë janë shëruar.

Sipas raportimeve të autoriteteve shëndetësore në vend, janë 137,130 raste aktive me COVID, 4,617 më shumë se dje.

Artikulli paraprakDEUTSCHE WELLE: INFEKTIMET, TË PAVAKSINUARIT DHE ‘MENDJEÇELËTIT’
Artikulli tjetërPËRPLASEN DREJTUESIT E DY MOTORËVE, NË GJENDJE TË RËNDË NJË 12-VJEÇAR