Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të martën ju pret një vit i rëndësishëm, pa pengesa. Gjatë orëve të ardhshme do të keni një dëshirë të madhe për të lëvizur, për të bërë njohje të reja, për të pasur pika fikse referimi në dashuri. Pjesa e parë e vitit do të jetë e dobishme për të planifikuar atë që do të ndodhë në të dytën.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të martën ju dëshironi shumë të filloni diçka të re dhe ta vazhdoni atë, por kohët janë të ngushta. Nëse duhet ta sqaroni se çfarë duhet të bëni, bëjeni deri në pranverë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të martën, gjatë vitit të ri qielli do të imponojë një zgjedhje të rëndësishme edhe nga pikëpamja profesionale. Do të jetë e rëndësishme të verifikoni stabilitetin e disa marrëdhënieve.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të martën ky do të jetë një vit i rëndësishëm për ju. Jupiteri dhe Saturni do të jenë gjithmonë të favorshëm. Gjithçka që bëni është e rëndësishme, atëherë do të ketë zgjedhje të dobishme për histori dashurie.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të martën ka një dëshirë për t’u çliruar nga disa kufizime të rëndësishme. Disa herë gjatë orëve dhe ditëve në vijim do të pyesni veten nëse në dashuri, personi që keni vendosur pranë jush është autentik.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të martën shumë prej jush e gjeni veten përballë një dileme. Keni të bëni me një Saturn në opozitë i cili tashmë po ju krijon probleme. Shumë Virgjëresha muajt e fundit e kanë gjetur veten fataliste, kanë përjetuar shumë emocione. Ne duhet të kuptojmë se çfarë të çojmë përpara dhe nga çfarë të heqim dorë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të martën është koha për të bërë zërin tuaj të dëgjohet. Ai që sapo ka nisur do të jetë një vit pa planetë kundërshtarë. Muajt ​​e parë do të jenë përgatitor, duke u përgatitur për pjesën e dytë të vitit që do t’ju japë kënaqësi.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të martën pasion, durim, emocione. Në pjesën e parë të vitit që sapo ka nisur do të jeni me Jupiterin përballë, do të ketë punë të papërfunduara dhe çështje pune për të zgjidhur.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të martën optimizëm, kjo është cilësia juaj më e mirë. Ka shumë gjëra për të rishikuar, momente pakënaqësie. Yjet mbrohen deri në maj. Muajt ​​e parë të vitit janë ata që kanë rëndësi. Në dashuri, bëni kujdes nëse ka pasur dyshime.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të martën qiell emocionues për ju. Kjo shenjë do të ketë shumë planetë në favor të saj edhe në vitin 2024. Viti i ri do të konfirmojë atë që tashmë është konfirmuar. Yjet do të ndihmojnë në një rikuperim të mirë, edhe për çështjet e dashurisë.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të martën duhet të vuani pak, Jupiteri do të nënshtrohet në fillim të vitit. Para majit, disa situata të lodhshme dhe të mërzitshme nuk mund të ndërpriten. Muajt ​​e parë të vitit do të duhet të hedhin dritë të madhe për të ardhmen.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të martën ka intuitë që duhen ndjekur deri në fund dhe me guxim. Është një qiell i rëndësishëm, sjell rizbulimin e ëndrrave të mbyllura në një sirtar. Do të ketë edhe ditë të këqija, javë të diskutueshme. Megjithatë, mos harroni se 2024 është me ju, edhe për të bërë të gjallë flakën e ndjenjave.

Artikulli paraprakDITA NISI ME RESHJE SHIU, SI PARASHIKOHET MOTI PËR ORËT NË VIJIM
Artikulli tjetërTËRMETI I FUQISHËM NË JAPONI, VIJOJNË KËRKIME PËR NJERËZ NË RRËNOJA! 48 TË VDEKUR