BURRI IA KËPUT HUNDËN GRUAS
Nje burre me inicialet SH,H ESHTE DENONCUAR NGA GRUAJA E TIJ SESPSE PERVEC SE E KA DHUNUAR ATE FIZIKISHt, I KA KASHUAR VESHIN DHE HUNDEN DUKE iA KEPUTUR FARE . DEMTIMET KANE QENE AQ TE RENDA SAQE AI TASHME AKUZOHET PER VEPREN PENALE PLAGOSJE TE RENDE ME DASHJE .

E PËRDHUNON PAS 4 VJET NGACMIMESH
NJE VAJZE 16 VJECARE NGA LEZHA KA DENONCUAR NE POLICI 45 VJECARIN  M,F  . AJO KA DEKLARUAR SE 45 VJECARI E KA NGACMUAR QE NE MOSHEN 12 VJECARE DHE KA ARRITUR TA PERDHUNOJ ME DHUNE NJE VIT ME PARE NE NJE BANESE PRIVATE DUKE E KERCENUAR VAZHDIMISHT.

40-VJEÇARI GJENDET I MBYTUR NË LIQEN
TRUPI I PAJETE I 40 VJECARIT L,H ESHTE GJETUR NE UJRAT E LIQENIT ARTIFICIAL TE TIRANES . NGA VERIFIKIMET E POLICISe U ZBULUA SE VIKTIMA ESHTE NGA VLORA por NUK DIHEN ARSYET E VDEKJE, sepse  NE TRUPIN E TIJ NUK KA SHENJA DHUNE POLICIA PO PUNON PER ZBARDHJEN E NGJARJES

TRE TË PLAGOSUR NË AKSIDENT
TRE PERSONA KANE MBETUR TE PLAGOSUR SI PASOJE E NJE AKSIDENTI NE LEZHE. TE DEMTUARIT JANE DERGUAR NE SPITALIN E qytetit DHE NDODHEN JASHTe RREZIKUT PER JETEN. POLICIA punon per te ZBARDHUR RRETHANAT E AKSIDENTIT

E MASHTROJNË PËR KEMP-in, ARRESTOHEN
POLICIA E ELBASANIT ARRESToi 3  PERSONa per mashtrim. Nje INFERMIERe, aDMINISTRATORi I NDIHMËS EKONOMIKE tË KOMUNËS RRASË DHE nje PUNONJËS i kesaj komune, sepse NË BASHKËPUNIM ME NJËRI-TJETRIN I KANË MARRË 140.000 LEKË nje gruaje, DUKE I PREMTUAR SE DO TA NDIHMONIN PËR TË DALË NË KEMP.

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/Z_YPhQF2PAE?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakPLAGOS ME THIKË, KËRKOHET NGA POLICIA
Artikulli tjetërNËNA MBYT FOSHNJËN DHE E GROPOS NË OBORR