Protestës së thirrur nga opozita në Tiranë, i është bashkua edhe Lezhë.Rreth 1300 qytetar u nisen nga pika të ndryshme të qytetit dhe njesive administrative me furgon dhe mjete private.Mbështetësit e opozitës thonë dhe ka shumë arsye për të protestuar kundër kësaj qeverie, që sipas tyre i ka varfëruar dhe po vjedh çdo ditë shqiptaret.

Deputetja e Partisë Demokratike Lindita Metaliaj dhe kandidati i opozitës per Bashkinë Lezhë në zgjedhjet e 14 majit Pashk Gjoni thonë se 3 marsi është një ditë historike për Shqipërine.

Pavarësisht postoblloqeve të policisë, gjatë udhetimit të protestuesve nga Lezha drejt Tiranës nuk pati pengesa dhe incidente.

 

Artikulli paraprakPD SHKODËR: ARSYET PËR TË PROTESTUAR TË SHUMTA
Artikulli tjetërZVA NDERON MËSUESIT NË PENSION PËR 7 MARS