Ditën e martë pritet mot i vranët dhe intervale kthjellimi.

Vranësirat do të pasohen me reshje shiu të herëpashershme në formën e shtrëngatave afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike e lokalisht breshër.

Në Alpe pritet stuhi bore ndërsa në relievet malore verilindje – juglindje priten reshje bore me intensitet të ulët në lartësitë mbi 1000m, deri në mesatar në majat e maleve.

Artikulli paraprak“FILLONI TË PAGUANI PJESËN TUAJ”, BIDEN PROPOZON TAKS PËR MILIARDERËT
Artikulli tjetërDITË SHUMË POZITIVE PËR DASHURINË…ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT