Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të shoqëruara me reshje të izoluara në juglindje pasdite.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 18-24 gjatë ditës 33 °C në veri deri në 34-37°C në zonat e ulëta dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakHOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 1 KORRIK 2022
Artikulli tjetërKAMBERI THOTË SE ËSHTË ZGJEDHUR DEPUTET I KUVENDIT TË SERBISË: ZOTOHEM SE DO T’I MBROJ INTERESAT E QYTETARËVE