Ambasadori gjerman Peter Zingraf zhvilloi sot një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ka qenë ambasada gjermane ajo që ka treguar detaje nga takimi në fjalë, që thuhet se është bërë në vazhdën e shkëmbimeve periodike të informacionit.

Mësohet se temë e bisedës ishin ndër të tjera puna aktuale në parlament, procesi i reformave në rrugën e Shqipërisë drejt BE-së, lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Po ashtu, raportohet se një tjetër çështje që është diskutuar kanë qenë dhe debatet brenda PD-së dhe programatikat e saj për të ardhmen.

Artikulli paraprakRRËZOHET HELIKOPTERI USHTARAK, TË PAKTËN 14 TË VDEKUR
Artikulli tjetërVLLAZNIA, GURISHTA FLET PA “DOREZA”, JA KUSH ISHTE KUNDËRSHTARI MË I FORTË PËR EKIPIN