Një sulm i armatosur ka ndodhur mëngjesin e kësaj të marte jashtë gjykatës së Stambollit, ndërsa sulmuesit e dyshuar janë neutralizuar nga zjarri i policisë.

Sipas mediave vendase, sulmi është kryer nga dy persona, ndërsa të plagosur kanë mbetur 6 persona, 3 prej tyre efektivë policie.

Në deklaratën e tij ministri Yerlikaya tha se “është konstatuar se tradhtarët e neutralizuar të quajtur EY dhe PB janë anëtarë të organizatës terroriste DHKP/C”.

Artikulli paraprakTONIGHT – 06.02.2024
Artikulli tjetërKAOSI NË KUVEND, BARDHI: VIJOJMË AKSIONIN, LIGJIN PËR KOMISIONET HETIMORE E ÇOJMË NË KUSHTETUESE