Ka përfunduar me rezultatin e barabartë 0-0 ndeshja midis Luftëtarit dhe Vllaznisë, e cila u luajt ditën e sotme (e shtunë, 23 shtator) duke nisur nga ora 14:00.

Stadiumi “Gjirokastra” në Gjirokastër nuk rezultoi fatsjellës për asnjërën prej skuadrave të cilat nuk arritën që për 90 minuta të gjejnë rrugën e golit.

Kjo sfidë e vlefshme për javën e tretë të katëgorisë superiore, ku deri tani skuadra shkodrane ka këto rezultate:

Lushnja – Vllaznia 0-2

Vllaznia – Teuta 0-1

Luftëtari- Vllaznia 0-0

/ Star Plus TV /