Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një tjetër reagim në Facebook shprehet se ky është shtatori i dhjetë që Edi Rama është Kryeministër dhe ai flet për “aksione” kundër ndërtimeve pa leje.

Gjithashtu Meta thekson se ka ardhur koha për t’i dhënë fund pengmarrjes, ndërsa i bën thirrje qytetarëve që të bashkohen të martën në orën 18:00 për të protestuar kundër paligjshmërisë dhe korrupsionit.

Statusi:

Ky është shtatori i dhjetë që Edi Rama është Kryeministër dhe ende dëgjojmë për “aksione” kundër ndërtimeve pa leje.

Kush i ka lejuar këto ndërtime pa leje në këto 10 vite?

Kush mban përgjegjësi për këtë mungesë kontrolli të territorit sidomos këto katër vitet e fundit kur të gjitha bashkitë i takojnë Rilindjes?

Koha për të shporrur një Qeveri të paligjshme të votave të vjedhura e të blera! Koha për t’i dhënë fund paligjshmërisë si sistem!

Koha për t’i dhënë fund pengmarrjes së qytetarëve dhe biznesmenëve për qëllime shantazhuese dhe elektorale!

Të martën, në ora 18:00, takohemi te “kryevepra” e paligjshmërisë dhe korrupsionit, atje në vendngjarje te inceneratori i Tiranës!

Artikulli paraprakBOSI I BANDËS MALAZEZE TË DROGËS, JOVAN VUKOTIÇ EKZEKUTOHET NË TURQI
Artikulli tjetërLUFTA NË UKRAINË: KIEVI RIFITON KONTROLLIN E MBI 30 SHTETEVE, KUNDËR SULMI PO PËRPARON! MOSKA DËRGON EDHE 1300 USHTARË ÇEÇENË