Moti i kthjellët dhe vranësirat e lehta do të dominojnë zonat e ulëta dhe bregdetare, ndërsa me kthjellime dhe vranësira të dendura paraqitet moti për zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim të mëtejshëm të kushteve atmosferike duke bërë që kthjellimet të jenë prezent pothuajse në të gjithë territorin, herë pas here do të shfaqen vranësira kalimtare. Ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë edhe gjatë natës. Temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë ndryshime të dukshme duke ruajtur të njëjtat vlera të tyre konstante. Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 15 km/h nga drejtimi veriperëndimor, për pasojë në det do të gjenerohet dallgëzim 1 ballë.

Artikulli paraprakMATTIS: NUK JEMI NË IRAK PËR TA KONFISKUAR NAFTËN
Artikulli tjetërUDHËZIME TË REJA PËR EMIGRACIONIN