Pas përfundimit të mbledhjes së sotme të iniciuar nga Gazment Bardhi, Sali Berisha u shpreh se ndër të tjera u diskutua për mosfunksionimin e Parlamentit.

“U diskutua mbi drejtimin e absolutisht disfunksional të parlamentit, shkelmin nga institucionet të vendit. Braktisjen që i bën Rama parlamentit. Për të gjitha këto deputetët e opozitës do të japin përgjigjet e merituara”, tha Berisha.

I pyetur nëse e sheh mundësin e një bashkimi me Bardhin dhe deputetët që e mbështesin këtë të fundit, Berisha tha: E shef qiellin e kthjellët e konsideron mundësinë e shiut…

Artikulli paraprakTRYEZA E DYTË ME BERISHËN DHE DEPUTETËT E PD, BARDHI: MORËM DISA VENDIME
Artikulli tjetërOKB-JA ORGANIZON NDIHMËN PAS STUHISË VDEKJEPRURËSE NË LIBI