Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me përplasjen që ndodhi ditën e sotme në Kuvendin e Kosovës.

‘Më “mbytën” miq nga Kosova pse e paskam mbrojt Albinin, se shishen e parë e paska gjujt Bislimi dhe paska qenë VV që e paska hap kapitullin e dhunës në Kuvendin e Kosovës kur ishte në opozitë! Nuk më duhet kush e ka gjujt shishen e parë, mbase keni të drejtë ju, mbase jo, por nëse demokracia parlamentare katandiset në kush gjujti i pari atëherë kemi një problem edhe me kuptimin e demokracisë, edhe me kuptimin e këtij momenti kyç për Kosovën, e cila nuk ia ka borxh askujt besoj shfaqjen skandaloze të ditës së sotme. Dhe si dikush që e di mirë se sa poshtë ka rënë Kosova në sytë e krejt botës demokratike për shkak të qasjes së gabuar të qeverisë, unë vazhdoj mendoj se çka ndodhi sot është e turpshme dhe jam i bindur se justifikimi i asaj shëmtie nuk e ndihmon, po e dëmton ende më shumë reputacionin e Kosovës, prandaj thashë dhe e them prapë se uroj që opozita të distancohet nga një shëmti e tillë!’- shkruan Rama në rrjetet sociale.

Artikulli paraprakXHAFAJ DHE MAJKO ABSTENOJNË PR.LIGJIN E QEVERISË PËR LEGALIZIMIN E KANABISIT
Artikulli tjetërU ARRESTUA PËR VRASJEN E ISH-EFEKTIVIT TË FNSH-SË, LIROHET NGA BURGU REDION HYSA