Plagosje në Shkodër. Plagoset shtetasi Ndue Preka në lagjen “Mark Lula”. Ndue Preka që u plagos nga një person ende i paidentifikuar ka marrë një plumb në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Policia po punon për identifikimin e autorit dhe kapjen e tij.

Autori e ka qëlluar me pistoletë 3-4 herë dhe një plumb e ka kapur në këmbë. Plumbat kanë goditur edhe një makinë të parkuar. Policia ndodhet në vendngjarje për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të plagosjes së ndodhur pak çaste më parë.

Mësohet se Ndue Preka po ecte në këmbë në momentin kur është qëlluar ndaj tij.

(Foto Ilustruese)

Artikulli paraprakRAME LAHEJ KONCERT NË SHIROKË: SHKODRA E VEÇANTË
Artikulli tjetërDO JETË NJË PERIUDHË E SHKËLQYER PËR NDJENJAT DHE PUNËN…ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT