Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit me famë botërore, Rame Lahaj, i dhuroi një mbrëmje të veçantë shkodranëve. Përkrah artistit shqiptar, koncerti “Rame Lahaj & friends” ngjiti në skenë edhe mysafirët special Alessandro Safina dhe Adhurim Grezda të cilët përformuan kryeveprat e muzikës shqiptare dhe ato botërore…

Kjo mbrëmje artistësh, riktheu në qytetin e saj pas 35 vitesh edhe dirigjenten shkodrane Elda Laro, sot dirigjente në operan e Berlinit në Gjermani….

Koncerti që bëri bashkë artdashës shkodranë dhe miq të ftuar nga e gjithë Shqipëria dhe Kosova, u realizua nga Bashkia e Shkodrës, Ministria e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit si dhe nga Fondi Shqiptarë i Zhvillimit.

 

Artikulli paraprakNDOTJA NË LIQENIN E KOMANIT SHQETËSIM PËR TURISTËT
Artikulli tjetërPLAGOSJE NË SHKODËR, QËLLOHET ME ARMË NDUE PREKA