Brenda 12 oreve Policia e Shtetit kap nje tjeter person te shpallur ne kerkim, te Shumekerkuar. Operacion i koduar ” Bjeshket” , zhvilluar nga FNSH dhe Drejtoria e Policise Shkoder. Kapet personi qe shkembeu zjarr ne Policine per te mbrojtur parcelat me Canabis gjate ketij muaji ne Shosh Dukagjin

. Kapet Gjin Guri i denuar me 7 vite e dy muaj burg per “Armbajtie pa leje” dhe “Kanosje”. Gjate oreve te para te mengjezit te sotem Policia e Shkodres ne bashkepunim me grupet e Fnsh-se Shkoder , mbi bazen e nje plani operacional te mire organizuar , ne oret e para te mengjezit te sotem , bene te mundur kapjen ne banese te personit te shume kerkuar ne fshatin Shosh Dukagjin, shtetasin Gjin Guri, 38 vjeç, i denuar me vendim te formes se prere me 7 vjet e dy muaj burg per “Prodhim dhe mbajtie pa leje te Armeve luftarake” dhe “Kanosje”.

Artikulli paraprakKAPET PERSONI QË SHKËMBEU ZJARR ME POLICINË NË DUKAGJIN
Artikulli tjetërARRESTOHET GJIN GURI, PERSONI QË QËLLOI MBI POLICINË