I sapo ardhur në krye të bashkisë Pukë Gjon Gjonaj akuzon ish-kryebashkiakun e mëparshëm Beqir Arifaj se ky i fundit e ka lënë në borxh këtë bashki në kohën kur e drejtonte. Kryebashkiaku aktual Gjonaj thotë borxhi është 600 milion lekë të vjetra dhe jo 260 milion siç pretendon ish-kreu i bashkisë Pukë Beqir Arifaj.

Për këtë arsye vijon Gjonaj e gjithë bashkia është vënë në sekuestro nga zyra e përmbarimit. Duke folur edhe për prioritetet, Gjonaj shprehet se në Pukë parësore është punësimi. Gjon Gjonaj u zgjodh në krye të bashkisë Pukë në zgjedhjet vendore të 21 qershorit teksa fitoi përballë kandidatit të PD Rrok Dodaj.

Artikulli paraprakPARTIA DEMOKRATIKE DREJT NJË KOALICIONI NË SHKODËR ?!
Artikulli tjetërYMERI: MË SHUMË ROM E EGJYPTIAN NË SHKOLLAT E SHKODRËS