Kryeministri Edi Rama gjate prezantimit te buxhetit per bujqesine per vitin 2022, deklaroi se po punohet per krijimin e nje sistemi mikro-sigurimi per sigurimin e prodhimit bujqesor.

Nder te tjere rama theksoi gjithashtu se gjate qeverisjes socialiste eshte dyfishuar toka bujqesore qe punohet si dhe eshte rritur sasia e eksporteve.

Artikulli paraprakSHKODËR, INFORMIM NGA EKRANI I TV APO TELEFONIT? (VIDEO)
Artikulli tjetërSHKODËR, HAPET EKSPOZITA E TRI MOTRAVE “QIELL NË TOKË” (VIDEO)