Nje banese ne afersi te shkolles se mesme “Oso Kuka” ne Shkoder eshte shkrumbuar nga flaket e zjarrit. Ne momentin e renies se zjarrit askush nuk ndodhej ne shtepi , teksa 3 zjarrefikese u angazhuan per te shuar zjarrin.

I pranishem ishte dhe Drejtori i Repartit te Zjarrefikseve ne Shkoder Agron Dibra, i cili tregoi rreth operacionit per te izoluar zjarrin dhe mos perfshirjen ne flake te banesave te tjera.  Drejtori ka perjashtuar mundesine qe zjarri te jete shkaktuar nga bombula e gazit.  “Rrjeti i amortizuar elektrik ne banesa te vjetra si dhe pakujdesia eshte shpesh shkak per zjarre ne banesa” tha Drejtori i repartit te zjarrefiskeve ne Shkoder

Mësohet se banesa e cila ishte lënë me qera ka pësuar dëme të shumta materiale teksa fatmiresisht nuk ka patur te lenduar ne njerez.

Artikulli paraprakZHDUKEN ADOLESHENTET BINJAKE NË TIRANË
Artikulli tjetërAKSIONI “BALERINA”, NIS SEANCA PËR MASËN PËR 7 TË NDALUARIT