Një shpërthim është qëndruar në një bankë të qytetit Karaçi në Pakistan, duke lënë të vdekur të paktën 14 persona. Shumë persona të tjerë kanë pësuar lëndime nga ky shpërthim, ndërsa shkaku thuhet se është një rrjedhje gazi nga kanali i ujërave të zeza.

Dëshmitarët thanë për mediet lokale se shumë njerëz përfunduan në rrënoja. Ekziston frika se numri i viktimave mund të rritet.
Pamjet nga vendi i ngjarjes treguan dritaret dhe dyert e shpërthyera në ndërtesën e Habib Bank; automjetet e dëmtuara dhe dokumentet e shpërndara nëpër rrugë.

“Ekipet tona janë në punë duke u përpjekur të përcaktojnë natyrën e shpërthimit”, tha oficeri i policisë Sarfaraz Naëaz.

Artikulli paraprakBIE NGA LARTËSIA TE STADIUMI “AIR ALBANIA”, PUNËTORI DËRGOHET ME URGJENCË NË SPITAL
Artikulli tjetërREFERENDUMI PËR SHKARKIMIN E BASHËS, SALI BERISHA MBËRRIN NË SELINË E PD