A wild boar forages for acorns in autumn

Barcelona është një nga vendet europiane që ka një numër të madh të derrave të egër që jetojnë afër zona të banueshme dhe kohët e fundit janë bërë një shqetësim për banorët e qytetit, shkruan BBC.

Rikujtojmë se këngëtarja Shakira është sulmuar nga dy derra të egër në Barcelonë. Këngëtarja rrëfeu se incidenti ndodhi ndërsa ishte duke ecur në një park me djalin e saj. Shakira rrëfeu ngjarjen nëpërmjet postimeve në Instagram.

Për pasojë pushteti vendor po tenton të vërë nën kontroll derrat, duke marrë disa masa për kafshët e egra.

Artikulli paraprakPUNONJËSJA E BBC GJENDET E VRARË NË AFRIKË
Artikulli tjetërTENTOI TË ARRATISEJ, I RIU SHQIPTAR ARRESTOHET DY HERË BRENDA 12 ORËVE