Nga puna e punonjësve të Komisariatit të Policisë Shkodër, në vijim të operacioneve antikanabis, për evidentimin dhe asgjesimin e bimëve narkotike të mbjella, gjatë ditës së djeshme janë asgjesuar bimëve narkotike të kultivuara, konkretisht:

ASGJESOHEN 4 PARCELA ME 227 RRËNJE BIMË NARKOTIKE

1.Në vendin e quajtur « Çuku i Kertollave », Fshati Telume, Njësia Administrative Temal, Bashkia Vau Dejës-Shkodër u gjetën të kultivuara dhe u asgjesuan :

4 parcela me 227 bimë narkotike të llojit Canabis Sattiva.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për vepren penale të « Kultivimit të bimeve narkotike », neni 284 i Kodit Penal.

Artikulli paraprakMALI I ZI ME DY MUZE PËR MALËSINË, POR SHQIPËRIA S’KA
Artikulli tjetërGJYQTARI NXJERR PISTOLETËN NË NJË NDESHJE NË BRAZIL