Këtë të martë Eurovisioni u rikthye në ekranet tona me gjysmëfinalen e parë. Shqipëria, me këngëtaren Ronela Hajati hapi këtë natë të parë gjysmë finalen.

Me energjinë e saj, potencën vokale dhe ritmet e këngës ‘Sekret’, Ronela Hajati ndez skenën.

Duartrokitjet e publikut në sallë ishin të shumta, ndërsa janë votat e qytetarëve, jashtë Shqipërisë, që do vendosin “fatin” e Ronelës nëse ajo do shkojë apo jo në finale.

Artikulli paraprakRITHEMELIMI MBLEDHJE NË SELINË E PD, KUSH JANË DEPUTETËT QË IU BASHKUAN SOT BERISHËS
Artikulli tjetërMETA JEP PREMTIMIN DHE PARALAJMËRON SHQIPTARËT: MË 25 KORRIK FILLON EKZEKUTIMI I…