Forca e Sigurisë së Kosovës, informon se në ngjarjen e ndodhur mbrëmë në Prishtinë ishte i përfshirë edhe një pjesëtarë i FSK-së.

‘Forca e Sigurisë së Kosovës pas verifikimit të të gjitha informatave nga autoritetet kompetente të sigurisë, do të veproj bazuar në ligjet dhe rregulloret në fuqi të FSK-së”, njofton FSK.

Artikulli paraprakVLLAZNIA MERR ISH-MBROJTËSIN E ERZENIT
Artikulli tjetërPRESIDENTI BEGAJ SHPREH SOLIDARITETIN NDAJ POPULLIT TË SLLOVENISË PËR PËRMBYTJET