Policia e Tropojës ka vënë në pranga autorin e dyshuar të vrasjes së 49-vjeçarit, në Çerem. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë bënë të mundur kapjen e autorit të dyshuar shtetasin A.I.

A.I., ka vrarë bashkëfshatarin e tij 49-vjeçaren I.G., pasi ky i fundit ka rrahur djalin e tij. Autori A.I., banues në të njëjtin fshat, ka marrë pushkën dhe ka qëlluar për vdekje I.G. A.I., është arrestuar pak orë më parë nga policia dhe dyshohet se është larguar drejt Kosovës për shkak të afërsisë gjeografike.