Gjykata në Greqi ka rikthyer në paraburgim 50-vjeçarin shqiptar që vrau kunatin, pasi ky i fundit i kishte përdhunuar të bijën për vite me radhë.

50-vjeçari qëndronte në arrest shtëpie për shkak të mosmarrëveshjes mes Prokurorit dhe Hetuesit. Shqiptari vrau me armë gjahu 33-vjeçarin, dhe menjëherë më pas është dorëzuar në polici.

Ai e vrau pasi kishte mësuar nga vajza e tij tashmë 18-vjeçare se vëllai 33-vjeçar i gruas së tij të dytë e përdhunonte që në moshën 9-vjeçare dhe në periudhën e fundit po e shantazhonte duke publikuar materiale video.

Artikulli paraprakEKSPOZITA “KRYE PËR KRY” NË GALERINË E ARTEVE
Artikulli tjetërMEGI DOÇI REAGON PAS LARGIMIT TË SAJ NGA VLLAZNIA