Kompania e telemarketingut “Xerox” ne qytetin e Shkodres tashme do te operoje me ambjente te reja te cilat u inaguruan kete te enjte.

Pervecse liderve te “Xerox” ne gjithe evropen e pranishme ne inagurim ishte edhe kryetarja e Bashkise Shkoder Voltana Ademi. Kryebashkiakja Ademi e cilesoi aktivitetin e kesaj kompanie si nje mundesi mjaft e mire per rritjen ekonomike te familjeve shkodrane. Ndersa Zv. presidenti I “Xerox” Rober Van Diem u shpreh mjaft i lumtur per godinen dhe gjithe investimin ne qytetin e Shkodres ndersa theksoj se aktiviteti do te operoje edhe ne gjuhe te tjera me qellim rritjen dhe zhvillimin e zones se veriut “Xerox” ofron mundesi punesimi per te rinjte, por jo vetem, qe nga viti 2007 ne qytetin e shkodres. Nderkohe te pranishem ne ceromonine e ambjenteve te reja te “Xerox” ishin edhe perfaqesues te Ambasades Amerikane .

Artikulli paraprakKUALIFIKIMI I MËSUESVE, MË 23 JANAR 1500 MËSUES NË TESTIM
Artikulli tjetërNDIHMA EKONOMIKE, NIS PASTRIMI I LISTAVE NË ISH-KOMUNA 500